TÜM KATEGORİLER

EK-11 Üyelik Durdurma

Üyelik durdurma nedir?

Üyelik durdurma, KitapSeyleri.com`un Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları Sözleşmesi gereği, tüm kullanıcıların güvenliğini gözönünde bulundurarak KitapSeyleri.com üyeliğini, geçici veya kalıcı olarak kullanıma kapatmasıdır.

 

 

Hangi durumlarda üyelik durdurulur?

1. Üyelik Sözleşmesi'nde yer alan kurallara uyulmaması,

2. Gerçek olmayan bir ürünü gerçekmiş gibi göstererek diğer kullanıcıları yanıltma,

3. Üyelik profilinde yeralan bilgilerin gerçek veya tüzel bir kişiye ait olmadığının tespit edilmesi,

5. Diğer üyelere karşı taciz, küfür ve şiddet gibi olumsuz davranışların sergilenmesi,

6. Üyeliğin savcılık, mahkeme, emniyet vb.  resmi kurumlarca gönderilmiş bir yazının konusu olması.

 

 

Üyeliğimin durdurulduğunu nasıl öğrenenirim?

Üyeliği durdurulan üyeler KitapSeyleri.com'a giriş yapmak istediklerinde "Üyeliğiniz Durdurulmuştur" uyarısı ve üyeliğin neden durdurulduğunu belirten açıklamayla karşılaşırlar.

Aynı zamanda bu kullanıcıların kayıtlı e-posta adreslerine de üyelik durdurma ile ilgili bilgilendirme e-postası gönderilir.

 

 

Durdurulan üyeliğin devam etmesi için ne yapılmalı?

  •  KitapSeyleri.com üyelikleri kalıcı olarak durdurulmuş (üyeliği iptal edilmiş) kullanıcıların üyelikleri hiçbir koşulda yeniden aktif hale getirilmez.

 

  • KitapSeyleri.com üyeliği başka bir üyeye olumsuz davranışları nedeniyle ilk kez durdurulan kullanıcıların üyeliği 48 saat sonra yeniden aktiflenir. Kullanıcının üyelik durdurmaya neden olan davranışlarını tekrar etmesi durumunda üyelik yeniden aktiflenmemek üzere iptal edilir. 

 

  • Üyeliği durdurulan ve kendisinden belge istenen kullanıcılar istenen belgeler sadeceKitapSeyleri.com`a ait  0 850 304 22 93 nolu faksa gönderilmelidir. Belgelerin KitapSeyleri.com'a ulaşmasından sonra gerekli incelemeler yapılarak uygun bulunması halinde üyelik yeniden aktif hale getirilir ve kullanıcıya üyeliğin aktif hale getirildiği bilgisi verilir.

 

  • Üyelik resmi bir kurumdan gelen yazı sebebi ile durdurulmuşsa, resmi yazıyı gönderen kurumdan  üyeliğin “yasal olarak uygun” olduğuna dair bir yazı alınarak KitapSeyleri.com'a iletilmesi durumunda üyelik yeniden aktiflenebilir.

 

 

Alışveriş kaynaklı sorunlarda üyelik durdurulabilir mi?

Üyelik alışveriş işleminden kaynaklanan olumsuz bir durumdan dolayı durdurulmuşsa, üyenin öncelikle sorun yaşadığı üye ile olumsuz durumu çözüme ulaştırması gerekmektedir. Alıcı veya satıcı çözüme ulaşmayan olumsuz durum sonucunda uyarı alır, sorunun tekrarlanması halinde ise kalıcı olarak üyelikleri durdurulabilir.

 

İş bu sözleşme 29.05.2024 tarihinde düzenlenmiştir

© Telif Hakkı 2015-2016 Kitap Şeyleri
Gizlilik Politikamız | İçerik Politikası
 
Alışveriş Sepetiniz
Sepetinizde henüz ürün bulunmuyor.
Toplam (Kdv Dahil)
00.00 TL.